Jak ćwiczyć mięśnie brzucha

Harmonogram ABS2

Oto harmonogram ćwiczeń dla systemu ABS2. Aby zapoznać się dokładnie z każdym ćwiczeniem, zajrzyj tu: ABS2

Zasady ćwiczeń

  • Ćwicz codziennie – tak samo jak praktycznie wszystkie treningi mięśni brzucha, abs2 należy wykonywać codziennie.
  • Nie omijaj etapów – każdy etap treningu abs2 jest ważny. Zacznij od etapu 1 i nie przechodź do kolejnego dopóki nie będziesz czuł że jesteś gotowy.
  • Jeśli jesteś początkującym, zachęcamy Cię od rozpoczęcia treningów od 6 Weidera. Jeśli jednak koniecznie chcesz trenować abs2, rozpocznij od poziomu dla początkujących, który podniesie Twoja kondycję zanim przejdziesz do etapu 1.

Przechodź do kolejnego etapu dopiero, gdy jesteś gotowy

Do kolejnych etapów abs2 powinieneś przechodzić dopiero, gdy bieżący etap przestaje Cię rozwijać. Gdy wykonujesz go z łatwością i bez zmęczenia. Dopiero wtedy warto przejść do kolejnego etapu.

Każdy poziom wykonuj tak długo aż stanie się on dla Ciebie niewystarczający. Może to nawet być kilka tygodni. Do kolejnego poziomu przechodzisz jedynie wtedy, kiedy wykonując obecny nie męczysz się i czujesz, że Twój rozwój zaczyna stawać w miejscu. Pamiętaj, że nie ma się gdzie spieszyć – chodzi i dokładność i o rozwój mięśni brzucha.

  • Poziom 8 jest wystarczający. Jeśli dojdziesz do poziomu 8 możesz na nim pozostać. wykonując go codziennie utrzymasz swoje mięśnie w świetnej kondycji.
  • Poziom 9 – dla twardzieli. Poziom 9 jest dla tych, którzy uznają, że poziom 8 im nie wystarcza i chcą więcej.

Miłej zabawy!

Advertisement