Jak ćwiczyć mięśnie brzucha

81-90 brzuszków

Jeśli w teście zrobiłeś 81 - 90 brzuszków
Dzień 1
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 4
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 17 seria 1 17
seria 2 21 seria 2 22
seria 3 21 seria 3 22
seria 4 18 seria 4 19
seria 5 18 seria 5 19
seria 6 max (minimum 21) seria 6 max (minimum 24)
Dzień 2
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 5
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 17 seria 1 18
seria 2 22 seria 2 23
seria 3 22 seria 3 23
seria 4 18 seria 4 19
seria 5 18 seria 5 19
seria 6 max (minimum 21) seria 6 max (minimum 24)
Dzień 3
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
Dzień 6
60 sekund pomiędzy seriami (lub więcej)
seria 1 17 seria 1 18
seria 2 22 seria 2 24
seria 3 22 seria 3 24
seria 4 19 seria 4 19
seria 5 19 seria 5 19
seria 6 max (minimum 22) seria 6 max (minimum 25)
Advertisement

Sporty, które czerpią korzyści z przysiadów

Jest to kontynuacja listy z poprzedniej strony.

10. Siatkówka

Siatkówcy potrzebują silnego rdzenia, aby móc wykonywać potężne serwisy i uderzenia. Przysiady pomagają w budowaniu mięśni brzucha, które są kluczowe w osiąganiu wyższych skoków i utrzymaniu stabilności podczas manewrów w powietrzu, kluczowych zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej.

11. Baseball

W baseballu mięśnie tułowia odgrywają znaczącą rolę w odbijaniu, rzucaniu i grze w polu. Solidny rdzeń, opracowany poprzez ćwiczenia przysiadów, może pomóc graczom w machaniu kijem z większą mocą i kontrolą, zapewnianiu precyzyjnych rzutów i wykonywaniu zwinnych ruchów w polu.

12. Rugby

Rugby wymaga wysokiego poziomu siły fizycznej i wytrzymałości. Wykonywanie ćwiczeń przysiadów pomaga graczom rugby wykształcić silny korpus, który jest niezbędny do wślizgów, skakania i noszenia piłki, poprawiając w ten sposób ich ogólną wydajność na boisku.

13. Hokej na lodzie

Hokej na lodzie to sport wymagający doskonałej równowagi i stabilności ze względu na śliską powierzchnię lodu. Włączenie przysiadów do programu treningowego pomaga graczom rozwinąć mocny korpus, który zapewnia lepszą stabilność podczas jazdy na łyżwach oraz poprawia kontrolę krążka i siłę strzału.

14. Wioślarstwo

Wioślarstwo to sport wymagający harmonijnego wysiłku zarówno górnej, jak i dolnej części ciała. Mocny rdzeń, pielęgnowany poprzez przysiady, pomaga wioślarzom utrzymać stałą postawę podczas wiosłowania, ułatwiając silniejsze i zsynchronizowane przenoszenie mocy przez cały ruch.

15. Narciarstwo

Narciarstwo, zarówno alpejskie, jak i biegowe, wymaga silnego rdzenia, aby utrzymać równowagę i kontrolę podczas szybkich zjazdów lub wyczerpujących podjazdów. Regularne ćwiczenia przysiadów mogą pomóc narciarzom w osiągnięciu lepszej stabilności i kontroli, minimalizując ryzyko upadków i kontuzji.

16. Wspinaczka skałkowa

Wspinaczka skałkowa wymaga solidnego rdzenia, aby osiągnąć kontrolowane i wydajne wejście. Przysiady pomagają budować siłę mięśni tułowia, co pomaga wspinaczom lepiej trzymać się ściany, ułatwiając osiąganie łatwiejszych pozycji i oszczędzając energię podczas wspinaczki.

17. Szermierka

Szermierka to sport łączący w sobie zwinność, precyzję i siłę. Dobrze wytrenowany korpus, rozwijany poprzez przysiady, pomaga szermierzom w wykonywaniu szybkich i kontrolowanych wypadów, utrzymywaniu równowagi podczas złożonej pracy nóg oraz wykonywaniu mocnych i precyzyjnych uderzeń.

18. Tenis stołowy

Tenis stołowy wymaga szybkiego refleksu i stabilnej podstawy do wykonywania szybkich uderzeń. Regularne ćwiczenia przysiadów pomagają w budowaniu silnego tułowia, który zapewnia stabilną podstawę do wykonywania uderzeń, ułatwiając szybszy refleks i dokładniejsze umieszczanie strzałów.

19. Piłka ręczna

Zawodnicy piłki ręcznej podczas gry wykonują szybkie, wybuchowe ruchy. Silny korpus, rozwijany poprzez przysiady, pomaga zwiększyć siłę strzału, poprawić zwinność podczas manewrów obronnych i zapewnić lepszą stabilność podczas skoków i lądowań.

Wniosek

Jak pokazano, ćwiczenie przysiadów stanowi integralną część treningu w jeszcze szerszej gamie dyscyplin sportowych, pomagając sportowcom wzmacniać siłę mięśni tułowia, poprawiać wyniki i minimalizować ryzyko kontuzji. Pozytywne konsekwencje włączenia przysiadów do programu treningowego są ogromne, czyniąc je podstawowym ćwiczeniem dla sportowców, którzy chcą osiągnąć szczyt swoich sportowych osiągnięć.