Jak ćwiczyć mięśnie brzucha

Test brzuszków

Test brzuszków jest nieodłączną częścią całego programu 300 brzuszków. Właśnie dzięki temu testowi cały czas wykonujesz program dopasowany do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

  • Test musisz wykonać przed rozpoczęciem programu, aby ocenić, od którego cyklu treningowego rozpocząć.
  • Będziesz musiał go też powtarzać po każdym cyklu treningowym, aby ocenić, czy przechodzisz do następnego cyklu, czy powtarzasz bieżący.

Zanim jednak rozpoczniesz test, upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, abyś trenował brzuszki. Brzuszki mogą być szkodliwe dla kręgosłupa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zasięgnij opinii lekarza. Istnieją inne treningi pozwalające trenować mięśnie brzucha, które mogą być mniej szkodliwe - piszemy o nich w Dodatkowych Informacjach.

Test

Test jest niezwykle prosty. Wystarczy, że wykonasz za jednym razem tyle brzuszków, ile tylko możesz. Pamiętaj tylko, aby robić brzuszki jak najbardziej poprawnie. Nie oszukuj sam siebie. Ten test pozwoli Ci wybrać właściwy dla Ciebie trening. Jeśli nie zrobisz go poprawnie, wybierzesz niewłaściwy trening i korzyści z niego nie będą tak wymierne.

Poprawnie wykonany test całkowicie Cię zmęczy. Walcz tak długo, aż nie będziesz w stanie wykonać następnego podciągnięcia. Namawiamy Cię jednak do ostrożności – przesadne przeciążanie się może doprowadzić do kontuzji lub przemęczenia, a w każdym z tych przypadków rezultaty będą odwrotne do oczekiwanych.

Brzuszki nie wymagają dnowych przerw, dlatego następnego dnia po teście możesz zacząć odpowiedni cykl. Jeżeli jednak uznasz, że po teście (lub po jakimkolwiek cyklu) jesteś za bardzo zmęczony, zrób sobie dzień lub dwa przerwy. Zbyt intensywny trening mięśni spowalnia ich rozwój, a może go wręcz zupełnie zatrzymać.

Wynik testu

W teście liczysz tylko te brzuszki, które udało Ci się zrobić od początku do końca. Pomijasz ostatni brzuszek, którego nie dałeś już rady zrobić.

Test pozwala Ci zdecydować, który cykl treningowy wybrać. Ilość wykonywanych przez Ciebie brzuszków będzie rosła z testu na test i powoli będziesz zmieniał cykle na coraz bardziej zaawansowane, aż w końcu podczas kolejnego testu osiągniesz 300 brzuszków.

Powodzenia!

Advertisement